“Fotografowanie - podobnie, jak stosowanie wszelkich innych środków wyrazów - nie jest wymyślaniem, lecz odkrywaniem. Fotografia, to możliwość krzyku, wyzwolenia, a nie próba udowodnienia własnej oryginalności. To sposób życia.” - Henri Cartier-Bresson

 

           Fotografia jest moją pasją. Przygodę z nią zacząłem nie tak dawno, wcześniej był rysunek węglem, ołówkiem, przygoda z komiksem. Zdjęcia zacząłem robić dzięki mojej młodszej siostrze, mającej jak ja zacięcie artystyczne. Tu dziękuje jej za inspirację doping i właściwie zasponsorowanie początku - kocham Cię mała.

           Mój dobry znajomy, znamienity fotograf powiedział:" na świecie są dwa rodzaje fotografów: tacy, którzy wiedzą jak robić zdjęcia i tacy, którzy wiedzą, czemu zdjęcia robić...TY chłopie myślisz obrazami, więc trzymaj się aparatu i foć, ile wlezie..." Radę wziąłem sobie do serca i bez aparatu właściwie się nie ruszam. To co widzę i jak to widzę przedstawiam Wam. Mam nadzieję, że się spodoba a może i Wy staniecie się częścią mojego portfolio do czego serdecznie zapraszam.

            Wyjaśniam, dlaczego niektóre zdjęcia podpisane są PaulPol. Otóż początki zdjęć były za granicami PL...Strasznie się angole łamali z moim imieniem i nazwiskiem więc dla ułatwienia zostało Paul (Paweł) Pol (Polska). Przyjęło się. Potem jednak stwierdziłem, że nie ma co bawić się w Madonnę czy Lady Gagę i wróciłem do imienia i nazwiska (a niech łamią język). Niestety w październiku 2011 okradzione moje mieszkanie, w tym komputer z 2 letnim dorobkiem fotograficznym - z różnych serwerów odzyskałem sporo zdjęć, niestety oznakowanych.

          Jeśli spodobały Wam się zdjęcia, macie pytania bądź  chcecie mieć moje zdjęcia jestem do dyspozycji. Odpowiem tak szybko jak zdołam na wiadomości.

         Dziękuje za odwiedziny, bawcie się dobrze

Paweł Spychalski aka PaulPol

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

           Photography is my passion. I started the adventure with her not so long ago, before was drawing carbon, pencil, adventure with a comic book . I started making pictures with my younger sister, who  like me having a jam art. Here, thank her for the inspiration, cheering and actually sponsored the beginning - I love You  little sis.

         Good friend of my, an outstanding photographer said: "at the world are two kinds of photographers: those who know how to take pictures and those who know who/what to take pictures of... You dude think peasant paintings, so keep the camera and do your job as much as you can ..." I took the advice to heart and without a camera i didnt moving correctly at all. This is what and how  I see and  I presenting it to your pleasure. I hope you like it and maybe you will become part of my portfolio one day. You are most welcome.

         A few words to explain why some photos are signed PaulPol. My beginnings of photography was out of Poland. Americans has so much troubles  with my first and last name so for convenience I changed it for PaulPol (Pawel of Poland). Unfortunately, in October 2011 my apartment  was robbed  including a computer with 2 years of photographic heritage - I get back a few from different servers - those You can see now.

         If you liked the pictures, you have questions or want to have my pictures I am open. I will answer as soon as I can.

Thank you for visiting, have fun

          Paweł Spychalski aka PaulPol

 

 

"To take a photograph is to align the head, the eye and the heart. It's a way of life."  - Henri Cartier-Bresson